Zachodniopomorska Rada Olimpijska

memorialwojtakajtisaMiło zaskoczyliście nas frekwencją podczas 5. edycji Memoriału Władysława Wojtakajtisa w pływaniu. W sobotnich zawodach wzięły udział 63 osoby. Byli pływacy ze Szczecina, Gryfina, Koszalina, Szczecinka, Słupska, Gorzowa Wielkopolskiego, no i oczywiście ze Stargardu. Swoją obecnością zaszczycili nas Agnieszka Skrzypulec i Janusz Olszewski.

 

Rozegraliśmy wyścigi na dystansie 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym, na dystansie 100 m stylem zmiennym, a także konkurencję memoriałową na 400 m OPEN. Tradycyjnie zwieńczeniem była „sztafeta dla Kajtka”, będąca nawiązaniem do dystansu, na jakim startował nasz olimpijczyk. Jego życiowy rekord na 1500 m wynosi 16,11.58. Tym razem uczestnicy osiągnęli czas 17,17.73, nie pobijając jego życiówki. Ta sztuka udała się w historii tylko raz, podczas 1. edycji Memoriału w 2016 roku.

Dziękujemy za gościnę dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11, a także Zachodniopomorskiej Radzie Olimpijskiej i jej prezesowi Stanisławowi Kopciowi za wsparcie organizacyjne.

WYNIKI