Zachodniopomorska Rada Olimpijska

20210703 180154W sobotę 3.07.2021 w COS-OPO Wałcz odbyło się uroczyste wręczenie nominacji na Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio 2020. 22 Reprezentantom Polski w wioślarstwie olimpijskim, 2 w wioślarstwie paraolimpijskim i 3 kajakarzom.

Nominacje otrzymali również trenerzy, lekarz ekipy i fizjoterapeuci. W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej gratulacje naszym reprezentantom oraz życzenia udanego startu na torze regatowym w Tokio złożył Prezes ZRO Stanisław Kopeć. Prezes podziękował Prezesowi PZTW Ryszardowi Stadniukowi i trenerom za przygotowanie do igrzysk tak licznej reprezentacji i podziękowania również dla dyrekcji i załogi COS-OPO Wałcz za stworzenie doskonałych warunków na etapie przygotowań. W polskiej ekipie znaleźli się również reprezentanci Województwa Zachodniopomorskiego:
1. Wioślarz AZS Szczecin – Łukasz Posyłajka
2. Osada niepełnosprawnych – Jolanta Majka, Michał Gadowski (KSI Start Szczecin)
3. Fizjoterapeuci - Beata Buryta i Łukasz Ryder
4. Trener – Tomasz Kaźmierczak
W uroczystości obok zarządu PZTW uczestniczyły rodziny olimpijczyków, przedstawiciele klubów macierzystych, lokalnych samorządów oraz 11 medalistów olimpijskich w imieniu których życzenia złożył dr Marek Kolbowicz – Prezes Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka – złoty medalista z Pekinu 2008.

Tekst: Stanisław Kopeć

Zdjęcia: Marek Skonieczka - Wałcz